Bu meyveleri Yiyerek Cildinizi Güzelleştirin

admin 8 sene Önce Ekledi |
639

Hem erkek hem de kadınların ortak noktalarından birisi daha genç ve hoş görünmektir. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bakım uygulamaları, günümüzde erkekler tarafında da ilgi görmeye başladı.

Cildin genç kalması ve güzel görünmesinde etkili olan altın kural, stresten uzak, dengeli ve düzenli beslenme ile zararlı ürünlerden uzak durulmasıdır.

2 Bu meyveleri Yiyerek Cildinizi Güzelleştirin

Belirtilen hususlara dikkat etmenize karşın kimi zaman karşı koyamayacağınız ancak etkilerini azaltacağınız dış faktörlerde bulunmaktadır. Örneğin bulunduğunuz bölgede havanın kirli olması durumunda cildiniz yıpranmaya devam edecek ve kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Bu gibi durumlar karşısında cildi güzelleştiren ve daha genç gösteren bazı besinleri sizlere öneriyoruz.

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Sağlık açısından çok yönlü etkiye sahip olan balık gerek zengin olduğu omega-3 yağ asitleri gerekse de besin değeri ile cildinizin ve vücudunuzun daha sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

3 Bu meyveleri Yiyerek Cildinizi Güzelleştirin

 

Meyveler açısından baktığımızda başta avokado olmak üzere E ve C vitaminleri bakımından zengin, antioksidan etkiye sahip olan gıdalar, cildinizi güzelleştirirken vücudunuzda bulunan zararlı toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.

Kırmızı meyveler olarak adlandırılan üzüm, çilek, kiraz ve erik, antioksidan etkisi ile cildin tazelenmesini, zararlı toksinlerin uzaklaştırılması ve daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminler açısından zengin olan bu besinler hastalıklara karşı korunmanıza da yardımcı olur.

4 Bu meyveleri Yiyerek Cildinizi Güzelleştirin

Hemen, hemen her sağlık sorununda tavsiye edilen yeşil çay aynı zamanda cilt içinde tavsiye edilmektedir. Doğrudan çay olarak tüketilebileceği gibi kür olarak kullanıldığında akne – sivilce tedavisi gibi uygulamalarda etkili bir çözüm yolu olacaktır.

Sebzeler açısından baktığımızda ıspanak, lutein açısından zengin bir besin olması, güçlü antioksidan bileşimi ile yaşlanma karşıtı bir besin olarak bilinmektedir. Ispanak ile birlikte balık ile eşdeğer olan ceviz ve diğer yeşil yapraklı sebzelerde son derece etkilidir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?