Cilt Yenileyici Peeling Tarifleri

admin 7 sene Önce Ekledi |
668

Yıl içerisinde cildimiz dış etkilere bağlı olarak sıkça değişim yaşamaktadır. Özellikle sıcak, kuru ya da nemli havalarda cildinizin sürekli tazelenmesi ve bakım uygulanması gerekecektir.

Ayrıca kullanılan ürünler kadar suyun dahi cildiniz üzerinde etkili olduğunu bilmelisiniz. Cilt yüzeyinde kolajenlerin hızla azalması cildin yıpranmasına, kırışıklıkların artmasına ve yaşlanma belirtilerine neden olacaktır.

Cildinizin daha hoş görünmesi ve parlak olmasını sağlamak için kullanabileceğiniz bakım ürünleri yanında peeling etkisine sahip olan karışımlarda bulunuyor. Ancak ortalama bir peeling uygulamasının on günden fazla olmamasına dikkat etmeli ve mümkün olduğunca uzman desteği almalısınız.

Cildiniz kuru ya da dış etkilere bağlı olarak hızla kuruyor ise sivilce ve akne gibi sorunların oluşumuna neden olmadan, zeytinyağı, bal, yumurta sarısı ve buğday unu ile hazırlayacağınız peelingi kullanabilirsiniz.

Bir çay kaşığı kadar zeytinyağını yumurta sarısı ile karıştırıp iyice çırpın. Daha sonra buğday unu ve bal ile karıştırıp krem haline getirin ve cildinize uygulayın. Karışım cildinizde kuruduktan sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Cilt Yenileyici Peeling Tarifleri Cilt Yenileyici Peeling Tarifleri

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve cildinizi tazelemek istiyorsanız bir çay kaşığı kadar limon suyu ile yumurta beyazını karıştırın ve üzerine aynı miktarda yulaf unu ve yoğurt ekleyin. Limon suyunun dengeleyici asit etkisi ile cildinizin hızla yenilenmeye başladığını ve öldü derinin uzaklaştırıldığını görebilirsiniz.

Karma cilt yapısına sahipseniz diğer cilt tiplerine göre daha hassas davranmanız gerekmektedir. Özellikle bu tür uygulamaların uzun süreli olmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Bunun için eşit miktarlarda yoğurt, pirinç unu, salatalık ve yumurta akını karıştırın.

Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve üzerine gazlı bez ya da temiz bir tülbent kapatın. Ortalama yarım saatlik sürenin sonunda cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

Sonraki Yazımız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?