Doğal Makyajın Sırları

admin 7 sene Önce Ekledi |
553

Makyaj, kadınlar için çoğu zaman güzel görünmenin bir anahtarı olarak görülse de aslında mutlu hissetmek ve daha hoş bir görünüm sergilemek için yalnızca bir araçtır. Doğal görünen daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için öncelikle cildinizin temiz ve duru görünmesini sağlamalısınız. Makyaj öncesinde yapmanız gereken ilk şey, cildinizi temizlemek ve sert olmayan bir bez ile kurulamaktır.

Genellikle makyaj konusunda uzman olan kişiler, doğal görünen makyaj için ilk adımın temizlik ikinci adımın ise doğru tonların seçilmesi olduğunu söylemektedir. Buna ek olarak cildin makyaj öncesinde bu eyleme hazırlanması da doğal makyajın adımları arasında yer alır.

Doğal Makyajın Sırları 2 Doğal Makyajın Sırları

Cildinizi, makyaj öncesinde nemlendirmek ve daha parlak – pürüzsüz hale getirmek için hem nemlendirme hem de renk verme etkisi olan bir nemlendirici tercih etmelisiniz.

Fondötenin aksine kullanacağınız nemlendiricinin yalnızca birkaç geçiş tonu sağlaması yeterlidir. Bu sayede makyaj öncesinde cildinizi yumuşatırken aynı zamanda kullanacağınız tonlara hazırlık yapmış olacaksınız.

İkinci adımda gözaltınızda bulunan morluk ya da çatlakları bir kapatıcı kullanarak kapatmanız gerekiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kullanılacak kapatıcının yalnızca ihtiyaç duyulan oranda kullanılmasıdır. Gereğinden fazla kapatıcı kullanmanız durumunda hoş olmayan görüntüler ve bozulmalar ortaya çıkabilir.

Doğal Makyajın Sırları 4 Doğal Makyajın Sırları

Cilt tipinize uygun ürün seçiminde olmazsa olmazlar arasında pudra yer almaktadır. Cildiniz yağlı ya da makyaj sonrasında hızlan yağlanıyor ise pudra ile yağlanmayı önleyebilir özellikle toz pudralar kullanarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğal Makyajın Sırları 3 Doğal Makyajın Sırları

Daha doğal ve hoş görünüm için allık seçiminde sıcak renklerden yana olmalısınız. Pembe ya da şeftali tonlarına yakın allıklar seçmeniz, elmacık kemiklerinizi öne çıkarmanız gerekmektedir. Ayrıca göz ve dudaklarınıza gölge uygulamak teniniz ile orantılı renkler seçmek daha yararlı olacaktır.

Sonraki Yazımız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?