Doğal Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

admin 8 sene Önce Ekledi |
421

Hemen, hemen her dönem farklı kültür ya da alışkanlıklar etkisinde makyaj uygulamalarının değiştiğini görebilirsiniz. Genellikle ünlü isimler tarafından daha hızlı yayılan makyaj uygulamalarında son dönemde daha çok sade ve doğal ten uygulamalarının ağırlık kazandığı görülüyor. Doğal ten makyajı ile hem abartılı görünümden kaçınacak hem de daha hoş görünüm elde edeceksiniz.

Makyaj denildiğinde nasıl, akla tüm makyaj ürünlerinin kullanılması gelmiyor ise doğal makyaj denildiğinde hiçbir makyaj ürününün kullanılmadığı da algılanmamalıdır.  Yalnızca doğru renkler ve makyaj ürünlerinin kullanımı ile çok daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

2 Doğal Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal olmanın ve makyajın daha güzel görünmesinin ilk yolu cildin temiz tutulması ve düzenli olarak bakım uygulanmasıdır. Mutlaka gece yatmadan önce makyajı temizlemek ve cildi canlandırmak için nemlendirici kullanmak gerekir.

3 Doğal Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Ayrıca yüzünüzü temizlemek için sabun kullanmak ve alkol içeriği yüksek olan ürünler ile cildinizi kurutmak yerine jel ile temizlik yaptıktan sonra tonik kullanmak yararlı olacaktır.

Makyaj adımına geçtiğinizde temizlik aşamasında olduğu gibi ilk olarak cilde nemlendirici sürmelisiniz. Nemlendirici uygulamasından sonra birkaç dakika bekleyip cildin iyice nemlendiriciyi almasını sağlayın. Daha sonra yüzünüze fondöten yerine BB kremleri ile uygulama yapın.

4 Doğal Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Bu kremler genellikle hafif kapatıcı etkisine sahip olup yeterli olmaması durumunda su bazlı fondötenler tercih edilebilir.

Üçüncü aşamada ise eğer cildiniz hızla yağlanıyor ya da zaten yağlı bir yapıya sahip ise transparan pudralar gerekecektir. Pudranın bebek tüylerinin çıkışına doğru sürülmesi, sade ve hafif bir görüntü sağlayacaktır.

5 Doğal Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Göz makyajında ise eğer aşırı bir uygulama yapmak istemiyorsanız kirpiklerinizi daha uzun gösteren rimel kullanmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak far kullanmak istiyorsanız dağıtıcı etkide olanları tercih etmenizi öneriyoruz.

Sonraki Yazımız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?