Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma

admin 7 sene Önce Ekledi |
844

Cildinizin sahip olduğu tonlar, kalıtsal özellikler neticesinde kazanılıyor olsa da sonradan daha beyaz bir tene sahip olmak ya da geçici bir süreliğine cilt renginizi açmak isteyebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda tıbbi uygulamalar yanında doğal yollar ile cilt beyazlatma işlemini de yapabilirsiniz. Üstelik herhangi bir kimyevi ürüne ihtiyaç duymadan tamamen evinizde bulunan ürünler ile hazırlayacağınız maske ve kürler son derece etkili sonuçlar sunacaktır.

bayanbilmis.com Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma

Beyaz bir cilde sahip olmak beraberinde cildi canlandırmak, beslemek ve daha parlak görünmesini sağlamak istiyorsanız, öncelikle cilt tipinize uygun maskeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca bu maske ve kürlerde yer alan ürünlerin cildinizde alerjik etki yapıp yapmadığına dikkat edin.

Cilt beyazlatma uygulamalarında sıkça tavsiye edilen yumurta akı oldukça etkili sonuçlar sunmaktadır. Gerek cildi beslemesi gerekse de doğal kür etkisi yaratması sebebiyle yumurta akı ile hazırlayacağınız maskeler olumlu sonuçlar sunabilir.

Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma (4) Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma

Yumurta akını doğrudan cildinize uygulayabileceğiniz gibi eser miktarda süt ile karıştırarak da maske hazırlayabilirsiniz. Karışımı cildinize sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Bir diğer uygulama ise uzmanlar tarafından da tavsiye edildiği şekli ile pirinç maskesidir. Bir su bardağı kadar pirinci yıkadıktan sonra süzün ve süzüğü bir kap içerisinde 24 saat bekletin.
Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma (2) Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma

Tülbent yardımı ile süzüğü bir gün sonra tekrar süzün ve tülbent üzerinde kalan tozları, bir fırça ya da doğrudan tülbent yardımı ile cildinize uygulayın. Sonuçları bir haftalık uygulama sonrasında görebilirsiniz.

Üçüncü uygulamada ise yine doğal bir kür olan maydanozdan faydalanıyoruz. Sıcak su içerisinde yarım saat kadar maydanozları beklettikten sonra suyu sabah – akşam olacak şekilde cildinize sürün.

Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma (8) Doğal Yollarla Yüz Beyazlatma

Ortalama 5 – 6 gün boyunca buzdolabında saklayabileceğiniz bu süzük, cildin birkaç ton açılmasını sağlayacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?