Doğal Yüz Bakım Maskesi

admin 7 sene Önce Ekledi |
2095

Sağlıklı, canlı ve daha ışıltılı bir cilde sahip olmak için kimyasal olan ve ne tür bir içeriğe sahip olduğunu bilmediğiniz ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz.

Bugün evinizde bulunan pek çok ürün ile hazırlayacağınız maskeler sayesinde leke ya da farklı nedenlerden ötürü sizi rahatsız eden cildinize bakım uygulayabilirsiniz.

Doğal katkılı ürünler ile hazırlayacağınız maskeler cildinizin canlanmasını, daha parlak ve hoş görünmesini sağlarken aynı zamanda beslenmesine de yardımcı oluyor.

Doğal Yüz Bakım Maskesi Doğal Yüz Bakım Maskesi

 

Üstelik herhangi bir yan etki oluşmaması nedeniyle bu ürünleri dilediğiniz zaman hazırlayabilir ve maske olarak kullanabilirsiniz. Fakat karışım halinde kullanacağınız ürünlerin mutlaka taze olmasına dikkat edin.

Cildinizde yoğun olarak siyah noktalar var ve bunlar tüm uğraşlarınıza rağmen giderilemiyor ise hem temizlik hem de peeling etkisi yaratan, cildi tazeleyen bir karışım kullanabilirsiniz.

Bunun için limon suyu ve yoğurt karışımını kullanmanızı öneriyoruz. Bir kase içerisinde alacağınız yoğurtun üzerine bir tatlı kaşığı kadar limon suyunu koyun ve karıştırın. Daha sonra bu karışımı cildinize uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Durulama aşamasında ise ılık su kullanmaya özen gösterin.

Doğal Yüz Bakım Maskesi 2 Doğal Yüz Bakım Maskesi

Cildinizi nemlendirmek istiyorsanız hiç kuşkusuz kullanmanız gereken iki bileşen bulunuyor. Hemen, hemen her maskede yer alan yoğurt yanında yumurta sarısı, cildin nemlenmesini ve tazelenmesini sağlayacaktır.

Bir kap içerisinde yumurta sarısını ve bir yemek kaşığı kadar sütü karıştırın ve karışımı cildinize sürdükten sonra üzerini bez ile kapatın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra önce yumuşak bir bez ile cildinizi silin ve daha sonra ılık su ile durulayın.

Doğal Yüz Bakım Maskesi 3 Doğal Yüz Bakım Maskesi

Son önerimizde ise bal, süt ve limon suyu karışımını kullanacağız. Eşit oranlarda bir tatlı kaşığı kadar bal ve limon suyu ile bir yemek kaşığı kadar sütü karıştırıp cildinize uygulayın. Cildinizde maske tamamen kuruduktan sonra maskeyi bez yardımı ile temizleyip ılık su ile durulayın.

Önceki yazımız

Yazı Hakkındaki Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?