Elma Sirkesi İle Vücudunuzu Gençleştirin

admin 8 sene Önce Ekledi |
414

Sirke, vücut ve geneli itibariyle cilt açısından yararlı etkilere sahip olan bazı mikroorganizmaları ve yararlı vitamin – mineraller içermektedir. Doğal etkisi sebebiyle cildin nem dengesini sağlayan aynı zamanda pH değerini ayarlayan sirke, diğer doğal ürünler ile desteklendiğinde cilt bakımında vazgeçilmez bir ürün halini alacaktır.

Gerek tüketimde gerekse de maske olarak kullanımda yıllardır tercih edilen kadınların vazgeçilmezi olan sirke, farklı türevleri ile hemen, hemen birbirine yakın sonuçlar sunmaktadır.

Aşağıda sizler için hazırladığımız önerilerde sirke ile cilt bakımı hakkında püf noktalara göz atabilirsiniz.

Cilt bakımı Elma Sirkesi İle Vücudunuzu Gençleştirin

Sirke ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğrudan seyreltme yolu ile cilde uygulayabileceğiniz gibi diğer ürünler ile karıştırarak da maske hazırlayabilirsiniz. İlk öneride doğal ve canlı bir görünüme sahip olmak, daha ışıltılı cilde ulaşmak isteyenler için zeytinyağı ve üzüm sirkesi ile hazırlanan kür yer alıyor.

Bir tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ve aynı miktarda üzüm sirkesini karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Ortalama otuz dakikalık sürenin ardından kürü cildinizden ılık su yardımı ile arındırın.

İki günde bir uygulayacağınız bu karışım, cildin daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

1 Elma Sirkesi İle Vücudunuzu Gençleştirin

Leke ve Sivilce Karşıtı Kür

Cildinizde yağlanma ya da pH dengesinin bozulması nedeniyle sivilce – akne gibi rahatsız edici sorunlar belirmeye başladıysa, gül suyu ve üzüm sirkesi ile hazırlayacağınız losyonu kullanabilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı kadar üzüm suyuna aynı miktarda gül suyunu karıştırıp cildinize pamuk yardımı ile uygulayın ve bir saat kadar bekleyin. Daha sonra cildinizden ılık su ile bu karışımı arındırarak ortalama on gün boyunca uygulamaya devam edin.

Elma Sirkesi İle Vücudunuzu Gençleştirin Elma Sirkesi İle Vücudunuzu Gençleştirin

Gençleştirici Etkisi ile Elma Sirkesi

Daha çok leke karşıtı etkisi ile bildiğimiz elma sirkesini, bir tatlı kaşığı kadar bal ve süt ile karıştırdığınızda hem nemlendirici hem de besleyici özelliğine kavuşturabilirsiniz. Ancak bu uygulamada sirkenin su ile seyreltilmesine dikkat edin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?