Eyeliner Nasıl Sürülür

admin 8 sene Önce Ekledi |
541

Kadınlar için göz makyajında vazgeçilmez bir ürün olan eyeliner, işin püf noktaları bilinmediği taktirde hem uygulama açısından sorun yaratan hem de uygulama sonrasında kötü bir görüntü oluşturan, yabancı ve rahatsız edici ürün halini alabilir. Eyeliner sürmek, sanıldığı kadar zor olmayıp yalnızca birkaç adımda uygun formda ürünler kullanılarak tamamlanabilmektedir.

Göz makyajında bütünlük kurulabilmesi adına önemli olan ve diğer makyaj uygulamalarına nazaran daha az yapılması nedeniyle dikkat çeken eyeliner uzmanlar önerinde sizler için derlediğimiz bilgiler ile işkence olmaktan çıkıyor.

Eyeliner Nasıl Sürülür 4 Eyeliner Nasıl Sürülür Eyeliner Nasıl Sürülür 5 Eyeliner Nasıl Sürülür
Eyeliner sürerken dikkat edilmesi gereken ilk husus ellerin titrememesidir. Zaman içerisinde pratik kazanarak aşacağınız bu sorun, eyeliner’ın doğru dağılmamasına ve çizgilerin birbirinden ayrı olmasına neden olabilir. Ortalama dört aşamada kolayca uygulayabileceğiniz eyeliner’ın doğru formda olduğundan emin olun.

İlk aşamada eyeliner’ı kirpik çizgisinin başladığı hizadan bitimine kadar olan alana kaydırmadan sürün. Daha sonra göz bebeği ile dışa bölümde çizdiğiniz hattı birleştirin. Üçüncü adımda dış bölüm ile kirpik bölgesinin üst kısmına doğru üçüncü çizgiyi atın ve son adımda çizgiler arasında yer alan boşlukları doldurun.

Eyeliner Nasıl Sürülür 6 Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner kullanmadan önce titreme ya da tecrübe sorunlarınız var ise göz kalemi ile birkaç deneme yapmanızı öneriyoruz. Likit ya da jel formlarda kullanabileceğiniz eyeliner’lar arasında jel ya da krem olarak dile getirilen ürünler son dönemde daha sık tercih ediliyor.

Eyeliner Nasıl Sürülür 7 Eyeliner Nasıl Sürülür

 

Jel – krem formda olan eyeliner hem akma – bulaşma sorunlarını önlemenizi hem de uygulamanın daha kolay yapılmasını sağlayacaktır. Fakat dilerseniz likit formda olan eyeliner ile daha kalın çizgiler elde etmek suretiyle uygulama yapabilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür 3 Eyeliner Nasıl Sürülür

Püf Noktası: İşin uzmanı dahi olsanız eyeliner sürerken zaman, zaman taşırma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlara karşı yanınızda makyaj temizleme mendillerinden bulundurmanız yararlı olacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?