GECE MAKYAJININ PÜF NOKTALARI

admin 8 sene Önce Ekledi |
341

Bir gece davetine katıldığınızda ya da bir düğüne davetli olduğunuzda normal makyajınızdan biraz daha farklı bir makyaj uygulamalısınız. Gece elbiseniz ile makyajınız da dikkatleri çekmesini istemez misiniz?

gece-makyajinin-puf-noktalari-3 GECE MAKYAJININ PÜF NOKTALARI

Kusursuz bir makyaj için neler yapılmalıdır?

En önemli detay ten renginize ve kıyafetinize göre makyaj yapılmalıdır. Kızıl saçlı bayanlara genelde kahverengi tonları ya da kiremit tonları ile makyaj yapılmalıdır.

Eğer sarışınsanız kahverengi ve mavi tonlar sizlere çok yakışacaktır. Fondöten kullanırken mutlaka yüz renginizin renginde bir seçim yapmalısınız genelde bir ton açık renk yapmak daha güzel görünüme yardımcı olur.

Bu çok önemli bir detaydır. Gece denilince akla parıltı geliyor.

Makyaj yaparken parıldayan makyaj ürünleri kullanabilirsiniz tabi ki abartıya kaçmadan. Gece ışığı ile gündüz ışığı aynı olmadığından geceleri biraz daha belirgin makyaj yapmakta fayda vardır.

gece-makyajinin-puf-noktalari GECE MAKYAJININ PÜF NOKTALARI

 

Gözler önemli detaydır bu yüzden eyeliner ve maskara seçimlerine de dikkat etmelisiniz. Eyelinerı gözünüzün şekline göre çekmelisiniz.

Maskaranın daha dolgun yapması için kirpiklerinizi iki kat maskara ile güzel ve kıvrımlı bir şekil verebilirsiniz. Dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacak olursak; cilt renginizi iyi bilmeli ve yüzünüze uygun tonları seçmelisiniz.

gece-makyajinin-puf-noktalari-2 GECE MAKYAJININ PÜF NOKTALARI

İyi bir makyaj yapmak iyi teknikleri bilmekle olur. Seçilen renklerin makyajınızın tüm renkler ile uyumlu olması gerekir. Ve şunu unutmayın bayanlar makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü iyice temizlemelisiniz.

Daha sonra nemlendirici ve kaliteli ürünle ile makyaj yapmak çok önemlidir.

Geceniz güzel olması dileğiyle bayanlar ?

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?