Genç Kızlar İçin Makyaj Sırları

admin 8 sene Önce Ekledi |
351

Herkesin kendisini rahat hissettiği ve yüzüne yakıştığını düşündüğü bir makyaj tarzı vardır mutlaka. Uzun yıllardır makyaj yapan birisi bunu kolaylıkla uygulayabilir fakat makyaja yeni başlayan genç kızlar kendi tarzlarını oluşturana kadar belli bir süre geçer.

Bu süre zarfında yanlış makyaj yapmamanız için siz genç kızlar için makyaj sırlarını vereceğiz bu yazımızda.

genc-kizlar-icin-makyaj-sirlari Genç Kızlar İçin Makyaj Sırları

Öncelikle doğru makyajın sırrı doğal olmakta saklıdır. Doğallıktan ne kadar uzaklaşırsanız o kadar yanlış ve daha da kötüsü komik duruma düşebilirsiniz. Makyaj için ilk adım kaşlardır. Yanlış bir kaş yapısı ile makyajınız ne kadar harika olursa olsun doğru bir görünüm sergilenmeyecektir.

Bu sebeple kaşlarınızı almadan önce doğru şekli iyice düşünüp, karar verdikten sonra almalısınız. Kaşlarınıza şekil verdikten sonra son dokunuşu kaş kalemi ile uygulayın ve yüzünüzü biraz daha ortaya çıkarın. Ardından sıra geliyor yüzünüzü renklendirmeye.

Eyeliner eye makeup beauty care woman. Asian girl putting eye pencil color on eyes looking in a pocket mirror smiling happy isolated on white background. Make up with multiracial Asian Caucasian girl. Genç Kızlar İçin Makyaj Sırları

Aslına bakarsanız genç kızların yüzlerindeki ışıltı onlar için yeterlidir. Fakat yine de fondöten kullanma taraftarıysanız doğal ışıltılı, hafif fondötenleri tercih edin.

Fondöteni cildinize kat kat uygulamaktan mutlaka kaçının. Fondöteni tüm yüzünüze eşit miktarda yaydığınızdan emin olun ve yüzünüzle birlikte boynunuza da bir miktar uygulayın. Cildinize çok fazla zarar vermemek için doğal ürünleri, bb kremleri tercih edebilirsiniz.

Dudak makyajında abartıya kaçmayın. Doğal renklerdeki nemlendirici ve parlatıcılar sizin için yeterli olacaktır. Üstelik silinse bile kendi ışıltısı ile doğal görünümü koruyor ve asla kötü görünmüyor.

Gözleriniz için açık renk bir göz farı tercih edin. Tüm göz kapağınıza eşit olarak yaydıktan sonra bir iki ton koyu rengini göz kapağınız bittiği bölgede içten dışa doğru uygulayın.

genc-kizlar-icin-makyaj-sirlari-2 Genç Kızlar İçin Makyaj Sırları

Kirpik diplerinize uygulayacağınız göz kalemi gözlerinizi olduğundan büyük gösterecektir. Unutmayın gülüşünüz her zaman en güzel makyajdır!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?