Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

admin 8 sene Önce Ekledi |
845

Göz makyajı yüze oranla alan bakımından daha basit gibi görünse de uygulama sırasında işkence halini alabilir.

Üstelik göz makyajı için gerekli olan tüm bileşenleri doğru biçimde sahip değilseniz yapacağınız uygulamalar göz ve yüz makyajının uyumsuz olmasına ve ortaya kötü bir görüntünün çıkmasına neden olabilir.

Göz makyajı sırasında fırça ve eyeliner çoğu zaman kadınlar için yeterli gibi görünüyor.

Ancak far, maskara, kapatıcı ve kaş makarası gibi bazı özel bileşenler makyajın daha rahat uygulanması ve daha hoş görünmesini sağlıyor.

Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler 2 Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Aşağıda uzmanlar tarafından önerilen şekilde göz makyajı sırasında ihtiyaç duyacağınız bileşenleri bulabilirsiniz.

Şu anda bu yazıyı okuyan pek çok bayan, göz makyajı için sünger yapıya sahip bileşenler kullanıyor.

Genellikle bu bileşenler ile makyajın daha kolay yapıldığını düşünüyor olabilirsiniz.

Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler 5 Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Ancak set halinde satılan far fırçaları ile hem bütçenizi dengeli kullanacak hem de makyajın bir işkenceye dönüşmesini önleyeceksiniz.

Üstelik bu ürünler, süngere oranla çok daha hijyenik olabiliyor.

Eyeliner bugün kadınların büyük bir kısmı tarafından isteniyor ancak uygulama zorluğu nedeniyle kullanılamıyor. Öncelikle eyeliner uygulamasının en doğru biçimde nasıl yapılacağını öğrenmeli ve mutlaka göz makyajı sırasında yanınızda eyeliner bulundurmalısınız.

Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler 4 Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler 3 Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Fiyat ve performans açısından farklı türleri olan maskaralar arasında tombul fırçalara sahip olanları tercih etmenizi öneriyoruz.

Ancak kirpikleriniz aşırı seyrek ise baz etkiye sahip maskaraları almanız ve daha ince uçlu fırçaları tercih etmeniz gerekiyor.

Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

İhtiyaç duyacağınız diğer ürünlere baktığımızda temel bileşen olarak far gibi ürünler yanında fırça, kalem, kaş maskarası ve kapatıcı gibi araçlar öne çıkıyor. Bu ürünlerin bir kısmı aynı zamanda yüz makyajında da kullanıldığı için temin etme ya da kullanma aşamasında sorun yaşamayacağınıza inanıyoruz.

Sonraki Yazımız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?