Gözlüğe Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

admin 8 sene Önce Ekledi |
482

Sağlık açısından önemli bir husus olan gözlük kullanımı, makyaja önem veren ve daha hoş görünmek isteyen bayanlar için kimi zaman bir sorun halini alabilir.

Hem yapılacak makyajın gözlük ile bütünlük kurması hem de gözlük kullanımının bir süre sonra makyajı olumsuz yönde etkilemesi, bayanları çaresiz bir durumda bırakabiliyor.

2 Gözlüğe Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözlük, sağlık hususu dışında bir bileşen olarak yüzünüzün daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Bu nedenle makyajın doğru ve keskin hatlara sahip olmaması durumunda gözlük nedeniyle yaptığınız hatalar daha belirgin olabilir. Makyajınızı yaparken gözlüğünüzü de dikkate alarak uyumlu tonlar ve uygulamalar seçmenizi öneriyoruz.

4 Gözlüğe Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj İpuçları

Gün içerisinde özellikle sıcak havalarda kalıcı makyaj yapmıyorsanız makyajınız terleme ya da yağlanma nedeniyle hızla bozulmaya başlayacak ve akacaktır. Üstelik gözlük kullanımı nedeniyle bu durum daha ön plana çıkacağı için ortaya çıkan görüntü pek hoş olmayabilir.

3 Gözlüğe Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Göz ve burun bölgesinde sıkça kullanılan fondötenler yerine kremlerin tercih edilmesi, hem cildin kremi emerek daha uzun süre muhafaza etmesini hem de daha hafif bir görüntü oluşturulmasını sağlayacaktır.

Gözlerinizi makyaj ile daha ön plana çıkarmak ve bu konuda gözlükten faydalanmak istiyorsanız maskeleme uygulamasında koyu halkaların tercih edilmesini öneriyoruz.

5 Gözlüğe Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Özellikle ten ve göz uyumu olan tonların seçimi, göz kapaklarına ve gözün alt bölgesinde uygulanması oldukça hoş sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Bir diğer adımda ise çerçeve ile uygun makyaj tonlarının seçilmesi yer alıyor. Geniş ve kalın çerçeveli kemik olarak nitelendirilen gözlüklerden kullanıyorsanız hafif tonlar yerine daha ağır renklerin seçimi yararlı olabilir.

6 Gözlüğe Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Ayrıca yüz ve göz arasında karmaşayı önlemek kötü görüntülerden arındırmak için renkli tonlar yerine mat farların tercih edilmesi gözlerinizin daha ön plana çıkmasını ve dikkatin dağılmasını sağlayacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?