Hassas Gözlere Makyaj Önerileri

admin 7 sene Önce Ekledi |
617

Kadınlar için makyajın ne denli önemli olduğunu ve vaktin büyük bir kısmının bu uygulamaya harcandığını yeniden vurgulamamıza gerek olmadığını düşünüyoruz. Her kadın daha hoş görünmek daha mutlu hissetmek için yüz ve göz makyajına başvurabiliyor. Ancak kimi zaman cildin hassas olması ya da gözlerin makyaj ile uyum sağlamaması can sıkıcı bir hal alabilir.

Yeni çıkan makyaj trendlerini takip ediyor ve sırasıyla uygulamayı istiyorsanız sizin için en önemli sorun hassas gözler olacaktır. Genellikle kullanılan ürünler ve bileşimi burada büyük bir etkiye sahip olsa da daha önemli olanı uygulamanın nasıl yapılacağıdır.

Göz makyajı alan bakımından kolay gibi görünüyor olsa da yüze oranla hata payı daha yüksek olacağı için daha dikkatli uygulanmalıdır.

Hassas Gözlere Makyaj Önerileri Hassas Gözlere Makyaj Önerileri

Hassas göz yapısına sahipseniz dikkat etmeniz gereken ilk husus, fırça kullanımı öncesi temizliktir. Fırçanızı kullanmadan önce düzenli olarak temizlemeniz, alerji riskini azaltacak ve fırçanın mikroplardan arındırılmasını sağlayacaktır.

Yine yüz makyajında olduğu gibi geceleri uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeli ve gözlerinizin rahat bir gece geçirmesini sağlamalısınız. Gece boyunca terleme ya da yağlanma nedeniyle derinize işleyen ürünleri cildinizden uzak tutmalısınız.

Hassas Gözlere Makyaj Önerileri 4 Hassas Gözlere Makyaj Önerileri

Kullanacağınız ürünlerin pahalı olması önemli değil ancak doğal bileşime ve mutlaka güven veren markalara sahip olması olası sorunları yaşamanızı önleyecektir. Bugün sokaklarda ve hatta kimi zaman marketlerde dahi satılan bazı ürünlerin cildinize ve gözlerinize zarar vereceğini unutmayın.

Hassas gözlere makyaj uygulama sırasında toz farları kullanmak yerine krem formülüne sahip ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Hassas Gözlere Makyaj Önerileri 2 Hassas Gözlere Makyaj Önerileri

 

Toz farlar cildiniz dışında gözlerinizi de rahatsız edeceği için, makyajın zor bir hal almasına neden olabilir. Yağlanmayı önlemek için ise göz makyajına geçmeden önce hafif tonlarda fondöten – pudra kullanmanızı öneriyoruz.

Önceki yazımız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?