İlk Buluşmaya Özel Makyaj Önerileri

admin 8 sene Önce Ekledi |
431

Makyaj yapmak hayatımızın bir parçası ama konu özel bir davete katılmaksa makyajın daha büyük önemi oluyor. Özel günlere hazırlıklar biraz telaşlı biraz heyecanlıdır.

Tüm ayrıntılar düşünülür. Nihayet aylardır peşinden koştuğunuz ilgi duyduğunuz kişi sizinle görüşmek istedi. Onun da boş olmaması sizi çok mutlu etti.

İlk buluşma çok önemsenir çünkü seneler sonra anlatılacak bir gündür o gün. Giydiğiniz kıyafetlerden tutun da yaptığınız potlar hep dile getirilecek.

O günün gülerek hatırlanması için kusursuz hazırlık yapılması gerek. İlk buluşmaya giderken yapılan makyaj nasıl olmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir?

ilk-bulusmaya-ozel-makyaj-onerileri-2 İlk Buluşmaya Özel Makyaj Önerileri

İlk buluşmaya giderken yapılan makyaj çok ağır olmamalıdır.

Güzel gözükmek için bazen durumu abartırız ve çok yoğun bir makyaj yaparız. Yoğun makyaj yapıldığında daha güzel gözükeceğimizi düşünürüz.

Bu büyük bir yanılgıdır. İlk buluşmaya giderken olabildiğince doğal olmakta yarar var. Tabiki bu makyajsız gidelim, giyimimize özen göstermeyelim anlamına gelmiyor.

İlk buluşmada makyaj yapmanın püf noktalarından biraz bahsedelim.

ilk-bulusmaya-ozel-makyaj-onerileri-3 İlk Buluşmaya Özel Makyaj Önerileri

İlk buluşmaya giderken doğal görünecekleri bir makyaj yapmalılar. Eğer ilk buluşma gündüz olacaksa koyu renkli bir makyaj yapmamalısınız.

Eğer ilk buluşma bir akşam yemeğiyse ve lüks bir restaurantta olacaksa makyajınızda koyu renkler uygulayabilirsiniz. Akşam yemeğinin olmazsa olmaz rengi kırmızıdır.

ilk-bulusmaya-ozel-makyaj-onerileri İlk Buluşmaya Özel Makyaj Önerileri

Kırmızı bir elbise giymelisiniz yada makyajınızda mutlaka bir kırmızı ruj uygulaması yapmalısınız. Unutmayın kırmızı aşkın rengidir ve karşınızdakine aşkı kırmızıyla anlatırsınız.

Gündüz bir buluşmadan bahsediyorsak pembe, kahverengi,açık yeşil, açık mavi gibi renkleri makyajımızda kullanabiliriz. Makyajınız nasıl olursa olsun sizin karakterinizden çok uzak bir izlenim yaratmasın.

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?