Kuru Cildi Nemlendirmek İçin Öneriler

admin 8 sene Önce Ekledi |
713

Bugün daha çok yağlı cilt problemleri öne çıkıyor ve büyük bir sorun gibi görünüyor olsa da kuru cilt problemi yaşayan pek çok kişi bulunuyor. Üstelik kuru cildin hızla yıpranması ve olası mikrop vb etkilere karşı daha açık olması nedeniyle nemlendirilmesi gerekiyor.

Kış aylarında ya da yılın herhangi bir döneminde kuru cilt problemi yaşıyor, kaşıntı ve dökülme gibi sorunlar sizi rahatsız ediyor ise aşağıda yer alan öneriler ışığında cildinizi doğal bir şekilde nemlendirebilirsiniz. Bu sayede cildinizin normal nem dengesini sağlarken aynı zamanda beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Nemlendiriciler çoğu zaman su ya da alkol içeriği ile cildin normal hale gelmesini ya da kurumasını sağlayacaktır. Su bazlı olanlar, yağlanmayı önlerken cildin nemlenmesini sağlamakta alkol içeriğine olanlar ise kurumayı artırmaktadır.

Kuru Cildi Nemlendirmek İçin Öneriler 2 Kuru Cildi Nemlendirmek İçin Öneriler

Siz daha doğal bir yöntem arıyorsanız tamamen evinizde bulunan ürünler ile hazırlayacağınız maskeleri kullanabilirsiniz. Fakat bu maskeleri kullanmadan önce maskede yer alan ürünlerden herhangi birine karşı alerjinizin olup olmadığına dikkat edin.

Hint yağı cildin nemlenmesi noktasında en iyi etki yapan doğal ürünlerden birisidir. Üstelik aşırı kullanılmadığı sürece ciltte herhangi bir sivilce problemine de neden olmamaktadır. Yine bir iki tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ve hint yağı karışı ile hazırlayacağınız losyonu, pamuk yardımı ile cildinize sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Bir diğer uygulamada ise bal ve avokado karışımı kullanacağız. Bir tatlı kaşığı kadar bal içerisine avokado suyunu karıştırın ve cildinize sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi temizleyin.

Kuru Cildi Nemlendirmek İçin Öneriler 3 Kuru Cildi Nemlendirmek İçin Öneriler

Bu karışım nemlendirici etkisi yanında besleyici özelliği de sahiptir. Dilerseniz yumurta, bal ve limon suyu ile eşit oranlarda hazırlayacağınız karışımla da aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?