Makyaj ile Yorgunluk Belirtilerini Yok Etme

admin 8 sene Önce Ekledi |
349

Makyaj yapmaya o kadar alışkın olan hanımlar vardır ki yapmadıkları zaman kendilerini hasta gibi hissedebilirler. En basitinden bir kalem çekmek, rimel sürmek veya ruj kullanmak her zaman mümkün olabilecek bir şeydir onlar için. Asla erinmedikleri konulardan biri de makyajdır zaten hanımların.

Ama bazen çok daha fazlasına ihtiyaç duyabilirler. Örneğin çok yoğun bir günün ve yorgun birkaç gecenin ardından sürpriz bir davet çıkabilir.

Böyle durumlarda ise elbette ki cilt solgun ve gözler cansız görünecektir. İşte tamda böyle anlarda neyse ki makyaj hileleri vardır ve yorgunluk belirtileri sihirli bir el değmişçesine ortadan kaldırılabilir.

Örneğin yorgun gözler ve koyu renk halini almış gözaltları birkaç makyaj tekniği ile kapatılarak eskisinden de güzel görünebilir.
Makyaj ile yorgunluk belirtilerini yok etme işlemine hanımlar kendi aralarında makyaj hileleri diyorlar. Bu hileler aynı zamanda yüz hatlarını belirginleştirmek yada gizlemek için de kullanılabiliyor.

makyaj-ile-yorgunluk-belirtilerini-yok-etme Makyaj ile Yorgunluk Belirtilerini Yok Etme

Mesela bizim şimdi anlatacağımız kısım göz çevresindeki yorgunluk çizgilerini geri plana iterek saklama kısmı oluyor.

Çünkü yorgun bir yüz ilk bakışta gözlerden anlaşılır ve göz etrafındaki halkaların kapatılması şarttır. Daha pürüzsüz ve aydınlık bir görüntüye ihtiyaç olacağı için ten renginin bir ton açığı fondöten kullanmanız gerekebilir.

Eğer elinizde yoksa endişe etmeyin aynı işi göz çevresi için özel üretilmiş aydınlatıcılarda görecektir. Uygun şekilde nemlendirdikten sonra mutlaka parmak uçlarınız ile yedirerek sürmeniz gereken aydınlatıcının üzerine hafif vuruşlar ile pudra geçin.

Bu işlem göze etrafınızdaki çizgilerin baskılanmasını sağlar ve çizgiler gidince çok daha güzel görünürsünüz. Daha sonra yine parmak uçlarınız ile kaş altı aydınlatıcısından bir miktar alarak gözaltlarınıza da sürerseniz tam olarak vermek istediğimiz efekti vermiş olacaksınız.

Eğer cildiniz soluk ise allık sürmeyi ihmal etmeyin ve rujunuz mutlaka parlak renklerde olsun.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?