Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır?

admin 8 sene Önce Ekledi |
777

Çalışan ya da herhangi bir amaç doğrultusunda sürekli dışarıda bulunan biriyseniz gün içerisinde makyajınızı sürekli tazelemek size zor geliyor olabilir. Üstelik cildi temizlemeden yeniden makyaj yapılması cildin zaman içerisinde yıpranmasına ve makyajın kötü görünmesine neden olabilir. Böyle bir durumda daha uzun süre muhafaza edebileceğiniz kalıcı makyaj ile günü daha rahat ve enerjik geçirebilirsiniz.

Güne başlarken hoş ve uygun tonlarda makyajınızı yaptınız ve akşam olduğunda fondöten ya da farınız silinmeye başladı. Sürekli makyajınızı tazelemek artık rahatsız edici bir hal alıyor ise aşağıda sizler için derlediğimiz önerilere göz atabilirsiniz.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır 2 Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır?

Makyaj öncesinde yapmanız gereken ilk şey nemlendirici sürmek olmalıdır. Genellikle kış aylarında daha çok tercih ediliyor olsa da nemlendiriciyi her dönem kullanmanız oldukça önemlidir. Nemlendiricinizi cildinize sürdükten sonra birkaç dakika bekleyin ve cildin nemlendiriciyi tamamen emmesini sağlayın.

İkinci adımda kullanacağınız rimel ya da göz kaleminin akma problemi yaşatmayacak ve sulanmaya karşı dayanıklı bileşime sahip olan ürünlerden olması gerekmektedir.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır 3 Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır?

Göz kalemini kullandıktan sonra üzerinden kalem tonlarına uygun biçimde far ile geçin ve kapatıcı ile göz kapağınızda oluşan çizgileri kapatın.

Fondöteni sürmeden önce cilde baz olarak nitelendirilen ürünlerden kullanmanız makyaj öncesinde bölgenin makyaja hazırlanması ve kullanılan ürünlerin daha uzun süre tutulmasını sağlayacaktır. Gün içerisinde makyajınızın bozulmaması için bu hususa mutlaka dikkat etmelisiniz.

Üç aşamada cildinize uyguladığınız nemlendirici, tutucu ve fondötenden sonra fondötenin ciltte kalıcı olabilmesi için bir ton açık renkte pudra kullanın.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır 4 Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır?

Bu sayede cildinizin yağlanmasını ya da dış etkilere bağlı olarak makyajın bozulmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca cildinizin terlemeye başladığını ya da yağlandığını hissettiğinizde mendili doğrudan cilde sürmek yerine küçük dokunuşlar ile kullanmaya çalışın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?