Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri

admin 8 sene Önce Ekledi |
837

Kuru ya da hızla yıpranan bir cilde sahipsiniz ve kullandığınız nemlendiriciler yeterince olumlu sonuçlar doğurmuyor mu? Bugüne kadar tavsiye edilen pek çok kür ve maskeyi denemenize karşın istediğiniz sonuçları elde edemediniz mi?

O halde sizler için hazırladığımız bilgilerde tamamen doğal ve evinizde hazırlayabileceğiniz maskeler ile cildinizin yeniden nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri 2 Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri

Burada önerilen maskeler büyük oranda her dönem bulabileceğiniz ürünlerden oluşturulmuştur. Her ne kadar doğal etkiye sahip olsalar da bazı kişilerde bu ürünlerin alerjik reaksiyonlar yaratabileceği bilinmelidir.

Bu nedenle aşağıda sayılı olan ürünleri kullanmadan önce mutlaka alerjik bir etki yaratıp yaratmayacağını öğrenmelisiniz.

Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri 4 Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri

Bal ve süt ile hazırlanan maskeler son yıllarda hemen her yerde sıkça öneriliyor. Her iki ürününde besleyici etkiye sahip olması ve yapı itibariyle cildi nemlendirmesi iki yönlü bakım yapılmasını sağlıyor.

Yeterli miktarda bal ve sütü bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve yaklaşık 20 dakika kadar bekleyip ılık su ile durulayın. Bu maskenin haftada bir kez uygulanması cildin yeniden nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri 5 Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri

Eğer cildiniz aşırı kuru ve yıpranma nedeniyle dökülmeye başladıysa bir yumurta sarısı ile bir tatlı kaşığı kadar balı, kap içerisinde karıştırıp iyice çırpın. Göz çevresi dışında bu karışımı tüm cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra vakit kaybetmeden maskesi, sabun ya da bakım ürünü kullanmadan cildinizden arındırın.

Hassas ve karma cilt yapısına sahip kişiler ise az miktarda çilek, üç tatlı kaşığı kadar yulaf, bir yumurta sarısı ve iki tatlı kaşığı kadar zeytinyağını karıştırarak maske hazırlayabilir ve cildine uygulayabilir.

Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri 3 Nemlendirici Cilt Maskesi Tarifleri

 

Bu karışım krem kıvamına getirildiğinde cildin daha kolay emmesini sağlayacak ve aynı zamanda hızla nemlendirerek yıpranma etkisini azaltacaktır.

Önceki yazımız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?