Saça Kına Nasıl Yakılır? İşte Tarifi

admin 8 sene Önce Ekledi |
1949

Saçlarınızda farklı bir görünüme ulaşmak ve bunu yaparken doğal bir üründen faydalanmak istiyorsanız yüzyıllardır kullanılan kına yakma yöntemini sizlere öneriyoruz.

Çağlardan bu yana özellikle Anadolu’da sıklıkla kullanılan bu uygulama, yalnızca Anadolu insanları arasında değil yeterli güce sahip olan kişiler arasında da sıkça tercih edilmektedir.

Saç boyası olarak kullanılabilen kına, saçınızda yalnızca renk değil bakım etkisi de yaratmakta ve uzun sürem muhafaza edileceği için saçlarınızın zarar görmesini önlemektedir.

Fakat uygulama sırasında hata yapmanız durumunda saçlarınızın bölgesel olarak farklı tonlara sahip olacağını unutmayın.

Aşağıda sizler için hazırladığımız bilgilerde aşama, aşama saça nasıl kına yakılacağı hakkında öneriler bulabilirsiniz.

2 Saça Kına Nasıl Yakılır? İşte Tarifi

Saça Kına Nasıl Yakılır?

Saça kına yakmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk husus kınanın kıvamıdır. Kınanın su ile karıştırılması sırasında aşırı sıvı ya da katı olması istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle mümkün olduğunca yoğurt – krem kıvamında olmasını öneriyoruz.

Kına saçlarınızın daha koyu bir ton almasını sağlayacağı için mevcut renkten daha koyu tonlara sahipseniz, kınanın içerisine mutlaka birkaç damla limon suyu damlatın.

3 Saça Kına Nasıl Yakılır? İşte Tarifi

 

Bu kınanın uygulama sonrasında daha kızıl bir renk kazanmasını sağlayacak aynı zamanda saçların parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Saça kına uygulanması sırasında gerek boyun gerekse de kulak bölgesinin kapatılması ya da bir başka kişiden alacağınız yardım ile korunması önemlidir.

Bu bölgelerin uygulama sonrasında kalıntı alması, uzun süre kınanın cildinizden arındırılamamasına neden olacaktır. Dilerseniz uygulama sırasında saçlarınızı topuz yapabilir ya da saç bantlarından yararlanabilirsiniz.

4 Saça Kına Nasıl Yakılır? İşte Tarifi

İki aşamalı olarak uygulayacağınız kınada ilk aşamada saçlarınızın tamamına kınayı uygulayın ve kısa bir süre bekledikten sonra ikinci katı uygulayın. Fakat her uygulama sonrasında saçın alacağı kızıl rengin daha da koyulaşacağını unutmayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?