Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Öneri ve Tavsiyeler

admin 8 sene Önce Ekledi |
390

Erkekler için geçerli bir durum olsa da özellikle bayanlar için bakımın vazgeçilmez unsurlarından birisi saçlardır. Saçlar ne kadar canlı ve parlak görünümüne sahip ise hem yüz hem de kadının güzelliği daha ön plana çıkacak, daha mutlu hissettirecektir.

Yağlı, kuru ya da karma saç tipine sahip kişiler, saçların daha canlı görünmesi için şampuan, krem ve bakım ürünlerine başvurmaktadır.

1 Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Öneri ve Tavsiyeler

Bakım ürünleri genel olarak bileşiminde yer alan kimyasallar nedeniyle kısa vadede istenilen sonucu sunsa da uzun vadede saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedenle daha doğal ürünlerin tercih edilmesi, saçların beslenmesini ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

2 Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Öneri ve Tavsiyeler

Saçları Parlak Gösteren İpuçları

Saçlarınızın parlak görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz doğal ürünlerden ilki mayonezdir. Her ne kadar yapısı itibariyle rahatsız edici görünse de mayonez besleyici etkisiyle birlikte saçların parlak görünmesinde etkilidir.

Kullanım sırasında saçlarınızı temizledikten sonra mayonezi sürmeniz ve yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra tekrar yıkamanız yeterlidir.

3 Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Öneri ve Tavsiyeler

Aykırı bir uygulama gibi görünse de bira, deneyen pek çok kişi tarafından tavsiye edilen ürünlerden birisidir. Bir şişe – kutu birayı, saçlarınıza ve saç köklerinize masaj yaparak uyguladıktan sonra ılık su ile durulayın.

Bu uygulamanın haftada birkaç kez yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlayacaktır. Ancak kokuyu önlemek için kullanacağınız şampuan ya da sabunun mutlaka esanslı etkiye sahip olması gerekir.

Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Öneriler Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Öneri ve Tavsiyeler

Bir diğer uygulamada ise hemen her sağlık sorununda önerilen yeşil çay ve siyah çay yer alıyor. Gün içerisinde tüketim amacıyla demlediğiniz çaydan kalan suyu saçlarınıza sürün ve yaklaşık 20 dakika bekleyip durulayın.

Eğer çay ile istediğiniz sonucu elde edemezseniz, avokado suyundan ve zeytinyağından faydalanabilirsiniz.

Bunun için her iki ürünü eşit miktarlarda karıştırıp kür olarak saçlarınıza uygulamanız yeterlidir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?