Ünlülerin Saç Bakım Sırları

admin 7 sene Önce Ekledi |
915

Sık, sık ünlülerin bakım uygulamaları konusunda haber ve ilanları hem internet hem de gazetelerin başköşelerinde görebilirsiniz. Bu uygulamaların bir kısmı gerçek manada ünlülerin bakım uygulamalarını üstlenen uzmanlar elinde hazırlanırken bir kısmı tamamen varsayımlar doğrultusunda oluşturulmaktadır.

Saç bakımında en önemli husus olan doğru uygulama, ünlülerin saç bakım sırları olarak dile getirilen uygulamalarda da geçerlidir. Oldukça etkili sonuçlara ulaşılan ve yağlı saçlarda etkili olan bir uygulamanın yıpranmış – kuru saçlarda aynı sonucu sunması mümkün değildir. Bu bakımdan aşağıda yer alan önerileri mutlaka saç ve cilt tipinize göre uygulamanızı öneriyoruz.

Ünlülerin Saç Bakım Sırları 4 Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Gwyneth Paltrow ve uzmanı tarafından önerilen, özellikle dolgun ve hacimli saçlara sahip olmak isteyen kişiler için hazırlanan zeytinyağı kürü, doğrudan saç diplerine ve deriye uygulandığında saçların daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Üstelik bu uygulamada saçların bir gün yıkanmaması ve sonraki gün ılık su ile durulanması öneriliyor.

Ünlü manken Gisele Bündchen saçlarda renk kaybının önlenebilmesi için yıkama sonrasında tamamen durulanmamasını ve bir miktar krem ile birlikte nemlendirilmesini tavsiye ediyor. Özellikle saçlarını yeni boyayan ya da boyanın kalıcı olmasını isteyen kişilerin bu uygulamayı yapmasını öneriyoruz.

Ünlülerin Saç Bakım Sırları 2 Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Yine ünlü isimlerden Anja Rubik, Bündchen ile paralel şekilde saçlarında şampuan kullanan kişilerin kesinlikle saçta kalıntı bırakmamasını ve yalnızca durulama aşaması için en az dört dakika harcanmasını öneriyor.

Ünlülerin Saç Bakım Sırları 3 Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Ünlü oyuncu Nicole Kidman, saçlarını boyayan ve kızıl rengi seçen kişilere doğal kırmızı pigmentlere sahip olan kızılcık suyunu kullanmalarını öneriyor.

Ünlülerin Saç Bakım Sırları Ünlülerin Saç Bakım Sırları

 

Ayrıca saçlarının daha dolgun ve hacimli görünmesini isteyen kişilere düzenli olarak deniz suyu kullanmalarını öneren Kidman, deniz suyunun saçlarda bebeksi bir etki yarattığını ve düzenli olarak kullanılması durumunda saçların daha canlı kalacağını söylemektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?