Yüz Lekelerini Makyaj ile Kapatmak İçin Öneriler

admin 8 sene Önce Ekledi |
352

Yüz lekeleri tamamen doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi sonradan sivilce ya da güneş gibi faktörler etkisinde de oluşabilir. Her iki durumda da sizi rahatsız etmesi ya da ruhsal açıdan sorun yaratması durumunda bu lekeleri uygun makyaj uygulamaları ile kapatabilirsiniz.

1 Yüz Lekelerini Makyaj ile Kapatmak İçin Öneriler

Bir davet ya da özel günde hoş görünmek için yapacağınız makyajın aynı zamanda kapatıcı etkisinden de faydalanabilirsiniz.

Fakat makyajla birlikte kullanacağınız ürünlerin, lekenin şekli, büyüklüğü ya da nasıl oluştuğuna göre belirlenmesi gerekir. Örneğin sivilce kaynaklı oluşan cilt lekeleri ile güneş nedeniyle oluşan lekeler arasında derinlik ve şekil bakımından farklılıklar olabilir. Sizler için derlediğimiz bilgilerde cilt lekelerini makyaj ile kapatma yolları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

2 Yüz Lekelerini Makyaj ile Kapatmak İçin Öneriler

Yüz Lekelerini Makyaj ile Kapatma

Güneş kaynaklı oluşan lekelerde leke çoğunlukla kahve tonlarında olacağı için kullanılacak kapatıcının ten ile uyumlu olacak düzeyde sarı tonlarda olması gerekir.

Ancak kapatıcının fazla kullanılması, ciltte yoğunluğu artıracak ve ortaya kötü bir görünüm çıkaracaktır. Bu nedenle mutlaka kapatıcı öncesinde fondöten ya da pudra sürmeye özen gösterin.

3 Yüz Lekelerini Makyaj ile Kapatmak İçin Öneriler

Ciltte sivilce ya da diğer etmenler nedeniyle oluşan lekelerde ise makyaj öncesinde kapatıcı türünde ürünler kullanılması gerekir. Örneğin cildinizde sivilceler nedeniyle kırmızı renklerde lekeler ya da izler var ise zıt tonda bir kapatıcı tercih edilmelidir.

Yeşil ya da mat tonlarda kapatıcı ile makyaj uygulaması yapmak lekelerin gizlenmesine yardımcı olacaktır.

Bir diğer adımda ise kapatıcı sonrasında uygulanacak makyaj uygulaması bulunuyor. Kapatıcı tek başına kısmi olarak izleri engellese de fondöten kullanmadan tamamen gizlemeniz ya da uzun süre muhafaza etmeniz mümkün değildir.

Ayrıca makyajınızın daha kalıcı olması için cildinize uyumlu ürün seçimine dikkat etmeli ve mutlaka lekenin şekline göre uygulama yapmalısınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?